Computers & Control Sp.J.
Urządzenia dla elektroenergetyki - zabezpieczenia cyfrowe, odległościowe, różnicowe, nadprądowe, ziemnozwarciowe, systemy SSiN, rejestratory - starsza strona Computers & Control    Electrical Power Engineering - digital protection, distance, differential, overcurrent, earth fault protection, fault recorder     Ustaw jako strone startową    Dodaj do ulubionych
│  Home  │  Kontakt  │  O Firmie  │ 
   Urządzenia         Wskaźniki        Programy         Noty     │  


  REGULATOR NAPIĘCIA RNT 5E 


    

Regulator napięcia transformatorów energetycznych przeznaczony jest do współpracy w zestawie "transformator - przełącznik podobciążeniowy zaczepów". RNT 5E wykorzystywany jest do utrzymywania na końcu energetycznej linii przesyłowej napięcia w zadanych granicach z uwzględnieniem strat w linii, proporcjonalnie do wartości prądu.

RNT 5 E może pracować w jednym z trzech trybów :

  • kompensacji;
  • kompensacji LDC;
  • bez kompensacji.

Dodatkową możliwością pracy regulatora jest praca w trybie równoległym, gdzie od jednego do ośmiu transformatorów wyposażonych w regulator może pracować równolegle na jedną linię przesyłową. Algorytm regulacji zapewni minimalizację prądów wyrównawczych oraz proporcjonalne obciążenie transformatorów do ich mocy znamionowej.

Regulator RNT 5E jest zamknięty w obudowie 19" EUROCARD może pracować w pomieszczeniach stacji transformatorów. Duża funkcjonalność obudowy pozwala zamontować regulator w specjalnych szafach lub też bezpośrednio na ścianie pomieszczenia. Moduły typu EUROCARD o wymiarach 160x100 [mm] poprzez złącza połączone są z backplanami. Na przedniej płycie regulatora zamontowano alfanumeryczny wskaźnik ciekłokrystaliczny oraz klawiaturę z czterema klawiszami. Całość nastaw oraz wskazania wartości mierzonych dokonywana jest przez płytę przednią, w pracy typu "stand alone" lub z komputera centralnego w przypadku, gdy regulator połączony jest przez łącze szeregowe z centrum komputerowym zarządu energetycznego. Wtedy możliwa jest diagnostyka, nastawianie i komunikacja z regulatorem poprzez program SRN4 pracujący pod każdym systemem Windows.
    Zobacz również :


  LINETROLL 111 K

  CABLETROLL 3500

  Zabezpieczenie Różnicowo - Prądowe Transformatora ZTR 5E
    Galeria : 


RNT 5E


    Kontakt : 


mgr inż. Dariusz Urbańczyk
Tel.: +48 (032) 204 25 28
wew. 111   
Fax : +48 (032) 204 25 31

mgr inż. Ryszard Sikora
Tel.: +48 (032) 204 25 28
wew. 309   
Fax : +48 (032) 204 25 31


    Załączniki : 


Parametry techniczne  0.019 MB Dokument PDF

Karta katalogowa  2.26 MB Dokument PDF

Dokumentacja techniczna  0.287 MB Dokument PDF


    Home      Urządzenia      Wskaźniki      Programy      IP: 89.171.95.170      IP-informacja      Wygener. w: 0.934 sek.    
                                     Copyright © 2003 - 2024 Computers & Control  Sp.z o.o.    designed by Adawen and Danmos